2 11 2015
Wolność – to kupisz za pieniądze
W świadomości Polaków panuje powszechny mit, że „pieniądze szczęścia nie dają”. I chociaż nie można za nie kupić miłości, zdrowia czy przyjaźni to większość z nas myśląc o bogactwie automatycznie myśli o pieniądzach. W tym miejscu warto zdać sobie sprawę, że istnieje potężna różnica między byciem zamożnym, a byciem bogatym. Gazety pełne są historii o ludziach zamożnych, którzy nie są szczęśliwi. O ludziach, którzy mają góry pieniędzy, ale swój sukces przypłacili kosztem rodziny, zdrowia. Między takimi ludźmi a ludźmi bogatymi jest zasadnicza różnica. Ludzie zamożni zdobywają pieniądze dla samego faktu ich posiadania, bogaci zarabiają pieniądze aby kupić to, co jest da nich najcenniejsze – wolność.
Posiadanie pewnej ilości pieniędzy zapewni Ci wolność od zmartwień spowodowanych długami oraz uchroni od nieprzespanych nocy w których miałbyś się zastanawiać skąd weźmiesz na kolejna ratę kredytu hipotecznego.
Na kolejnym poziomie pieniądze dadzą Ci większą możliwość wyboru, będziesz mógł wybrać jak spędzać czas, wybrać rzeczy, które możesz robić, miejsca które możesz zwiedzić, sposób w jaki możesz pomóc innym.
Jak sam widzisz bycie zamożnym jest tylko kwestią posiadania kilku zer, które poprzedza jakaś cyfra na wyciągu bankowym. Bycie bogatym jest czym znacznie lepszym. Jest to możliwość tworzenia uczucia bogactwa w całym Twoim życiu, we wszystkich jego aspektach, uczucia spełnienia i samozadowolenia z tworzonych wartości.
Tworzenie bogactwa to proces, proces kreowania dobrobytu w Twoim życiu oraz w życiu ludzi, których napotykasz na swojej drodze.
Gdy zrozumiesz o czym mówię, będziesz wiedział że nie cieszą mnie tylko wyniki jakie osiągam, ale także droga którą musiałem pokonać aby je osiągnąć.
Na etacie Daj z siebie coś więcej
WG mnie (i myślę że moja opinię podzieli spora ilość ludzi) z byciem zamożnym a byciem bogatym jest całkowicie odwrotnie niż napisałeś( sprawdź obie definicję i spróbuj pozamieniać te dwa słowa w Swoim tekście i powinno być OK :). ( PONIŻEJ CZYJEŚ WYTŁUMACZENIE – SUPER TO WYŁUSZCZA/tłumaczy )
Wielu ludzi uważa, że bogactwo i zamożność oznaczają to samo. Jednak istnieje różnica pomiędzy nimi. „Bogaci mają dużo pieniędzy, ale zamożni nie martwią się o pieniądze”.!!!
Podczas gdy bogaci mają dużo pieniędzy, mają równie dużo kosztów, co wywołuje u nich niepokój. Albo mają intratną pracę, ale muszą codziennie rano wstawać do pracy i boją się, że mogą zostać zwolnieni.
Zamożni, nie mają takich problemów. Dlaczego? Na czym polega różnica?
Definicja zamożności
Definicja zamożności mówi o liczbie dni, które mógłbyś spędzić bez wykonywania pracy (lub bez pracy kogokolwiek z Twoich najbliższych) wciąż utrzymując standard życia na tym samym poziomie.
Na przykład, jeśli Twoje miesięczne koszty wynoszą 5 tys. dolarów i masz 20 tys. oszczędności, Twoja zamożność to cztery miesiące lub 120 dni.
Zamożność liczy się w czasie, a nie w pieniądzach.!!!
Różnica pomiędzy bogactwem i zamożnością więc jest oczywista
pozdrawiam -reszta dla mnie ok -ale mogę się mylić 😉
Nie do końca się z tym zgadzam 🙂 jeżeli ktoś pochodzi z zamożnej rodziny nie oznacza że będzie bogaty, jego zamożność trwała będzie dopóki nie skończą się rodzinne pieniądze, natomiast jeśli ktoś stał się bogaty np. zaczynając od zera będzie chciał swoim dzieciom przekazać jak stać się bogatym, bogatym w wolność, w wiedzę, bogatym w czas, w pieniądze. Być zamożnym oznacza mieć pieniądze, być bogatym to coś więcej.
Wiem, że to banalne, ale najważniejsze jest to, żeby robić to co się lubi. Jest w USA taki gość o nazwisku Gary Vaynerchuk (multimilioner, właściciel jednej z najlepszych firm marketingowych w USA, inwestor), który często powtarza, że pracuje od poniedziałku do piątku po 12-15 godzin dziennie, ale to jest właśnie to, czym chciał się zajmować i jest dzięki temu szczęśliwy. Kocha spotykać się z klientami, zarządzać swoim biznesem i go rozwijać – pomimo tego, że zajmuje mu to tak dużo czasu.
Dla takiej osoby nie są już tak istotne kolejne zera na koncie, bardziej chodzi o sam proces rywalizacji na rynku i rozwijania swojej organizacji 🙂